Стислий огляд ігрової приставки Sony останнього покоління

Приставка Sony, Кривий Ріг

Довгоочікуваний реліз останнього покоління консолей PlayStation відбувся у 2022 році. Пристрій дійсно забезпечує відчутний приріст продуктивності, однак через більш потужну систему охолодження інженери компанії-виробника були змушені збільшити його розмір і вагу. Серед ключових переваг приставки PS 5 варто виділити можливості бездротового та дротового з’єднання, а також доступність великого набору периферійних пристроїв.

Ключові особливості дизайну

Консоль Плейстейшн 5 має футуристичний дизайн, у якому переважають плавні лінії, що суттєво відрізняє її від попередніх поколінь. Втім, через громіздкі габарити та оригінальний зовнішній вигляд (елегантні білі панелі покривають основний блок чорного кольору) для пристрою доведеться підібрати оптимальне місце в інтер’єрі кімнати. 

Порти для підключення зовнішніх пристроїв розташовані на матовій задній панелі, на якій також є решітки для виведення гарячого повітря. Можна купити PlayStation 5 однієї з двох версій. Одна з них оснащена приводом для дисків Blu-ray, через що її корпус трохи вигнутий з правого боку. Інша є повністю цифровою приставкою.

Апаратна складова

Як і консоль 4-го покоління, PS 5 працює на базі 7-нм 8-ядерного чіпсета від AMD (тактова частота становить 3,5 ГГц), але реалізація нової архітектури Zen із технологією SMT дозволяє одночасно обчислювати до 16 потоків даних, що суттєво підвищує продуктивність. 

Оброблення графіки виконує відеопроцесор Radeon RX 5000, який відрізняється високою енергоефективністю та підтримує технологію ретрейсингу. Це робить анімацію у сучасних 4К-іграх більш плавною та реалістичною. 

Фізична пам’ять та ОЗП

Постійне сховище являє собою твердотільний накопичувач ємністю 825 Гб (з яких 128 Гб відведено під системні файли), оснащений багатоканальним контролером для високошвидкісного обміну даними (до 8000 Мбайт/с у режимі компресії).

П’яте покоління приставки PlayStation має на борту 16 Гб оперативної пам’яті GGDR6 з ефективною частотою 14 ГГц і 256-бітною шиною. 

Графічний інтерфейс та набір функцій

Під час першого запуску консолі користувач потрапляє в головне меню. У ньому доступна низка базових функцій:

  • вибір ігор з бібліотек;
  • запуск файлів мультимедіа;
  • системні налаштування;
  • перегляд відеороликів та скріншотів;
  • фірмовий магазин PS Store.

У цифровому магазині можна отримати детальну інформацію про актуальні проєкти та рекламні пропозиції компанії-виробника, а також завантажити на жорсткий диск ігри різних жанрів.

Сьогодні для PS 5 в офіційній бібліотеці ще не дуже багато ігор, однак розробники вже зробили необхідну оптимізацію, що дозволяє повністю використовувати можливості нової приставки. 

Комплектація

У комплекті з консоллю постачається підставка продуманої конструкції, джойстик нового покоління DualSense, кабель живлення, двометрові шнури HDMI та USB Type-C/Type-A, посібник з використання.