Колись цей тенісний дует називали одним з найголовніших досягнень українського спорту. Зокрема, Катерина Бондаренко колись була першою ракеткою світу у юніорському рейтингу. Однак мало хто знає, що родом знамениті тенісистки з Кривого Рогу, та що дівчат-тенісисток в родині не двоє, а троє.
Тенісна родина та мати-тренер
Сестри Бондаренко — Валерія (народилася 20 червня 1982), Альона (народилася . 13 серпня 1984) та Катерина (народилася 8 серпня 1986) — виросли в справжній тенісній родині в Кривому Розі, Дніпропетровська область, Україна. Їхні батьки, Володимир і Наталія Бондаренко, самі грали у цей вид спорту, а мати Наталія згодом стала першим тренером усіх трьох дівчат. Любов до спорту прищеплювалася з раннього дитинства: Катерина почала грати в теніс у 4 роки, Альона — у 5, а Валерія, як найстарша, також рано взяла ракетку до рук.
З таким стартовим «капіталом» дівчата були просто приречені на гарну кар’єру в спорті. Звісно, в Кривому Розі не було якоїсь потужної інфраструктури, але саме в нашому місті у дівчат заклали той базис, який потім допомагав їм в майбутньому – самодисципліну, здатність до вдосконалення та жагу до перемог. У доволі важких умовах 90-х років у тодішніх криворізьких реаліях вони змогли прийти до успіху.
Маловідома сестра

Як ми вже говорили, найстаршою з сестер була Валерія. Вона ж водночас є і найменш відомою з них, хоча теж має непогану кар’єру у спорті. Закінчивши Республіканське вище училище фізичної культури, Валерія розпочала власну кар’єру. Спортсменка спеціалізувалася переважно на парних змаганнях, здобувши 8 титулів на турнірах ITF у парному розряді. З 2003 року почала кар’єру тренера у академії «Бондарин».
Водночас вона почала займатись і дизайном спортивного одягу, зокрема і для молодших сестер, які продовжували виступати в той час на арені. Мало того, під час одного з виступів у Харкові було навіть представлено її нову колекцію.
Наймолодша з трійці

Професійну кар’єру Катерина розпочала у 2000 році. У грудні 2002 року вона виграла перший титул на турнірах циклу ITF. У лютому 2003 року Бондаренко пройшла кваліфікаційний відбір на турнір у Боготі та таким чином дебютувала у WTA-турі. Першого ж матчу на такому рівні вона програла Каталіні Кастані. 2004 року 17-річна українка виграла юніорські змагання Вімблдонського турніру та стала лідером юніорського тенісу.
У лютому 2005 року їй вдалося вийти до чвертьфіналу турніру у Мемфісі. В квітні цього ж року вона зіграла перші матчі за збірну України у відбірному раунді Кубка Федерації. Дебют на дорослому турнірі серії Великого шолома відбувся для Бондаренка у червні 2005 року, коли вона пройшла три раунди кваліфікації для участі в турнірі Вімблдону. У першому раунді вона зустрілася з досвідченою іспанською тенісисткою Кончітою Мартінес і програла їй у двох сетах. У жовтні Катерина змогла зіграти до 1/4 фіналу в Ташкенті.
Шлях до тріумфу і зеніт кар’єри
Влітку 2006 року Бондаренко зіграла на турнірі Вімблдону, де вийшла в другий раунд. У жовтні того ж року вона другий сезон поспіль вийшла до чвертьфіналу турніру у Ташкенті. У грудні Катерина змогла виграти титул на 75-тисячнику ITF у Дубаї. А в лютому 2007 року, розпочавши з кваліфікації, Бондаренко змогла пройти до 1/4 фіналу на турнірі в Досі. Це дозволило Катерині увійти до першої сотні світового рейтингу.

На початку 2008 року Катерина спільно зі своєю сестрою Альоною змогла зробити сюрприз і виграти парний Великий шолом на Відкритому чемпіонаті Австралії. Після цього успіху сестри Бондаренко стали переможницями парних змагань у Парижі. Там само, але в одиночному розряді, Катерина змогла вийти до чвертьфіналу. На Відкритому чемпіонаті Франції 2008 року вона програла у першому раунді Дінарі Сафіній, а у парному розіграші Олена та Катерина Бондаренко змогли вийти у півфінал. У червні Катерина змогла виграти свій перший і єдиний індивідуальний титул на змаганнях WTA. Сталося це на трав’яному турнірі в Бірмінгемі.
На Відкритому чемпіонаті Австралії 2012 року Бондаренко вибуває у першому раунді. Також вона виступила і на Ролан Гаррос, а на Вімблдоні пройшла трохи далі – у другий раунд. На Олімпійських іграх у Лондоні Бондаренко у першому раунді програла шостій ракетці світу Петрі Квітовій. У першому раунді закінчується для неї і відкритий чемпіонат США. Після цього Катерина взяла паузи у виступи у зв’язку з народженням доньки та знову вийшла на корт у квітні 2014 року.
Повернення на корт
Після повернення на корт Бондаренко набирала ігрову форму на турнірах циклу ITF і в жовтні 2014 року вона змогла виграти один 25-тисячник і один 50-тисячник. На початку травня 2015 року вона змогла вийти у парний фінал турніру у Празі в альянсі з Євою Грдіновою. У липні, перемігши у кваліфікаційному відборі, Бондаренко пройшла до чвертьфіналу на турнірі у Стамбулі та змогла обіграти у першому раунді першого номера посіву Вінус Вільямс. Вже в серпні вона відбулася на Відкритий чемпіонат США і вперше після повернення виступила в основній сітці Великого шолома. У першому раунді Катерина переграла Юлію Путінцеву, а наступного програла другій ракетці світу Сімоне Халеп. Після турніру Бондаренко змогла повернутися до топ-100 світового рейтингу. У вересні вона зіграла до 1/4 фіналу в Токіо.
На Відкритому чемпіонаті Австралії 2016 року Бондаренко перемогла Айлу Томлянович та Світлану Кузнєцову. У третьому раунді вона програла швейцарській тенісистці Белінді Бенчіч. У березні на турнірі серії Premier Mandatory в Індіан-Уелсі, з огляду на кваліфікацію, Катерина змогла виграти п’ять матчів поспіль, дійшовши до четвертого раунду, де її зупиняє №1 у світі Серена Вільямс.
На Відкритому чемпіонаті Франції вона перемогла в першому раунді сьому ракетку світу Роберту Вінчі, але далі не впоралася з німкенею Анікою Бек. На Вімблдоні українка програє вже на старті турніру, а на Відкритому чемпіонаті США пробралася до третього раунду. Влітку вона змогла зіграти в одному парному фіналі у дуеті з Чжуан Цзяжун на турнірі у Нью-Хейвені.
Нова пауза і новий виграш
Сезон 2019 практично повністю пропустила через народження другої дитини, вийшовши на корт вже восени. У лютому 2020 року вона вийшла у парний фінал турніру Акапулько у партнерстві з Шерон Фічмен із Канади. На наступному мексиканському турнірі у Монтерреї Бондаренко та Фічмен вже змогли взяти титул.
У липні 2021 року з Катажиною Пітер вийшла у парний фінал турніру у Гдині. На початку січня 2023 року 36-річна тенісистка виграла одиночний приз уперше з 2017 року, ставши переможницею 40-тисячника ITF із циклу ITF у Таїланді. Тож, як бачите, не тільки футболом знаменитий Кривий Ріг у спорті.
Зупинилась через травму
Альона Бондаренко розпочала професійну кар’єру в 1999 році у 14 років. Її дебют на Відкритому чемпіонаті Австралії 2005 року не був успішним — вона програла в першому раунді Єлені Дементьєвій (6:3, 6:3), але це стало лише початком. Вже через два тижні, вона змогла вперше пробитися у чвертьфінал великого турніру WTA у Патаї, Таїланд, де програла фіналістці Анні-Лені Гронефельд із Німеччини.
Наступного тижня після цього в Гайдерабаді Альона, посіяна під № 9, досягла свого першого фіналу, але програла в трьох напружених сетах Санії Мірзі. Після цієї події Альона ввійшла в сотню найкращих рейтингу WTA. Залишок 2005 вона провела успішно. Вона часто заявлялася на великі турніри WTA, де досягала високих результатів.

У 2006 році Альона закріпилася в першій п’ятдесятці рейтингу WTA. Вона досягла трьох чвертьфіналів у Гобарті, Бангалуру і Празі відповідно, і півфіналу в Рабаті (Rabat). Вона також виграла титул ITF в окрузі Оранж (Каліфорнії). Бондаренко виграла свій перший титул WTA 1 жовтня 2006 у Люксембурзі, вигравши по ходу сітки в Марі П’єрс 6:3, 6:3 у першому колі й швидкої Франчески Ск’явоне, посіяної під номером 5, у фіналі з рахунком 6:3, 6:2.
7 травня 2007 року вона програла у фіналі Жустін Енен у Варшаві, Польща, на турнірі II категорії 6:1, 6:3. У півфіналі вона перемогла Світлану Кузнєцову. На Вімблдонському турнірі 2007 року Альона вийшла в третє коло, і, попри програш від швейцарки Патті Шнідер 4:6, 6:3, 6:8, одержала в особистий рейтинг 90 балів, що підняло її на 22 позицію, побивши рекорд Наталії Медведєвої початку 90-х.
Звісно, найвищим досягненням став тріумф 2008 року в парі з Катериною. Згодом почало все більше турбувати здоров’я та травми. Саме з цих причин Альона вирішила у 2011 році завершити кар’єру і присвятити життя сім’ї. В 2015 році у неї народилась дитина від її чоловіка і водночас тренера Миколи Дячка.
Залишити відгук