Велопрогулянки Кривого Рогу

Велопрогулянки Кривого Рогу: як обрати маршрут

Велосипед є справді екологічним видом транспорту, і добре підходить для далеких прогулянок. Завдяки йому можна не тільки швидше пересуватись, а ще і «прокачатись» фізично. Також можна поєднати прогулянки велосипедом з екскурсіями по місту, тому можливостей для того, де реалізувати весь функціонал цього двоколісного транспорту, який не потребує палива у нашому місті вдосталь.

Велоекскурсії по Кривому Рогу

Якщо ви не є досвідченим велосипедистом, то радимо почати з велоекскурсій. Справа в тому, що по Кривому Рогу досі не облаштовано велосипедну інфраструктуру, навіть велодоріжок в нашому місті не так вже і багато, тому в цьому питанні краще прислухатись до більш досвідчених людей.

Від Кривого Рогу до Марсу

Тож, перший варіант веломаршруту активіст назвали «Марсіанські пейзажі». Вона передбачає поїздку по кар’єрам і промзоні Кривого Рогу та водночас можливість насолодитись краєвидами. Ця велопрогулянка — не лише спосіб активно провести день, а й можливість побачити Кривий Ріг таким, яким його мало хто знає. Ви відчуєте себе дослідником, відкриваючи місця, де час ніби зупинився, і пейзажі, що змушують сумніватися, чи ви ще на Землі. А ще — це шанс зробити добру справу, підтримавши наших захисників, адже гроші зазвичай ідуть на допомогу ЗСУ.

Маршрут проведе вас через приховані куточки Кривого Рогу: від червоних кар’єрів, що нагадують марсіанські долини, до старовинних рудників, які зберігають історії минулого. Ви зазирнете на закриті промислові території, де гігантські споруди викликають захват і легкий трепет. Екскурсовод-краєзнавець розкаже про те, як Кривий Ріг став промисловим серцем України, про життя шахтарів і таємниці, заховані в надрах міста. Кожен кадр — від сюрреалістичних пейзажів до деталей старих шахт — стане ідеальним для вашого фотоальбому.

Криворізькі гранітні мандрівки

Інша прогулянка називається «Гранітне царство». Збір учасників відбудеться на залізничній станції Кривий Ріг Головний о 8:00. Не запізнюйтесь, адже о 8:30 ми вирушаємо електричкою до стартової точки маршруту — електричка чекати не буде! Повернення заплановане на 18:00 також електричкою. Маршрут розрахований на комфортний темп, із зупинками для відпочинку, купання та розповідей екскурсовода, тож підійде як новачкам, так і досвідченим велосипедистам.

Ви побачите унікальне місце, де вода й камінь творять красу мільйони років. Гранітні каньйони, каскади водоспадів і природні “джакузі” вразять вас так, що ви захочете повернутися сюди ще не раз. Екскурсовод розповість про скіфську й козацьку історію краю, проведе вас через виробництво, де видобувають і обробляють граніт, мармур і лабрадорит. Ви зазирнете в процес створення кам’яних шедеврів — від кар’єру до фінальної поліровки. А ще відвідаєте козацький музей-корчму, де відчуєте дух вільного степу, і назбираєте духмяних трав для домашнього чаю. Не забудьте покупатися у водоспадах — це ідеальний спосіб освіжитися після велопоїздки!

Самостійні прогулянки

Якщо ж ви вже більш-менш досвідчений мандрівник, вмієте користуватись мапою чи навігатором, то можете спробувати і самостійні маршрути. Деякі з них поведуть вас за місто, а якісь більше орієнтовані саме на різноманітні квартали міста. Втім, як ми вже казали, велоінфраструктура в місті доволі далека навіть не від ідеалу, а і від оцінки «добре». Тому розраховувати на покатеньки містом поки що не варто.

Вздовж водосховища

Починається маршрут на південно-західній околиці міста, між Карачунами і Новобогданівкою, в районі вулиці Довженка, поблизу річки Інгулець. Спочатку треба буде трохи проїхати містом, і навколишній пейзаж складатимуть старі будинки, такі ж старі заводські будівлі й перехрестя околиць міста, на яких ви навряд чи будете довго стояти на світлофорах. Але не поспішайте — незабаром місто поступиться місцем природі.

Дорога плавно виведе вас до Карачуновського водосховища, яке відкриється перед вами у всій своїй красі. Тут асфальтовані доріжки змінюються ґрунтовими стежками, що в’ються вздовж берега. Водосховище вражає своєю масштабністю: спокійна водна гладь, обрамлена зеленими схилами, віддзеркалює небо, а подекуди видніються рибалки, які терпляче чекають на улов. На цьому відрізку маршруту варто зробити зупинку, щоб перевести подих і сфотографувати краєвиди — особливо гарно тут на заході сонця, коли вода набуває золотавого відтінку.

Далі стежка поведе вас через невеликі пагорби, де доведеться трохи попрацювати ногами, але зусилля того варті. З висоти відкриваються панорами на водосховище й далекі промислові силуети Кривого Рогу — унікальне поєднання природи й індустрії. На півдорозі є затишна галявина, ідеальна для невеликого пікніка: розстеліть плед, дістаньте бутерброди й насолоджуйтесь тишею, яку порушує лише плескіт води та спів птахів. Далі маршрут продовжується вздовж водосховища і закінчується у Кудашівці.

Маршрут міськими кварталами

Стартуємо в Соцмісті — районі, що дихає історією радянської епохи. Тут широкі проспекти, старі будівлі й відчуття розміреного життя. Перші кілометри маршруту пролягають через найбільші міські вулиці, де ви відчуєте пульс Кривого Рогу. Можливо, спочатку буде трохи незвично рухатись тут велосипедом а не автомобілем, але скоро звикаєш і до цього. Але скоро місто стає тихішим, і ви в’їжджаєте в район Змички — місце, де ще збереглися відголоски старого Кривого Рогу з його вузькими вуличками й зеленими дворами.

Далі дорога веде до Карачунів. — районів, які теж є доволі природно гарними, але тут є і сучасні житлові масиви. Тож ви можете отримати подвійну насолоду від дороги, а якщо раптом захочеться випити води чи перекусити, то тут є вдосталь невеличких закладів, які із цим вам допоможуть.

Далі робимо невеличкий крюк і заїжджаємо до Всебратського та Макулана. Ці житлові масиви побудовані у 1970-1980-х роках, частково вже у «дев’яностих» задля забезпечення житлом військових та їх родичів (поряд розташовані військові частини). Звідти через Осічки, Нижню Антонівку та Гданцівку повертаємось в центр міста. Тут вже будуть звичні міські квартали.

Зворотний шлях до Соцміста пролягає через знайомі райони, але вже з іншого ракурсу. Ви помітите деталі, які пропустили на початку: старовинний мур, квітучий кущ чи смішний напис на паркані. Фініш у Соцмісті залишить вас із відчуттям приємної втоми й купою вражень.